Политички партии

ДУИ го презентираше вториот завет – дигитална општина, ефикасна администрација

Демократската Унија за Интеграција (ДУИ) денеска го презентираше вториот од петте завети на Изборната Програма, Дигиталната Агенда, како еден многу важен столб кој го олеснува животот на граѓаните и го скратува времето потребно за реализација на услугите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close