0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

ДУИ беше целосно информирана и координирана за разговорите Заев-Гаши, тврди Османи

ДУИ беше целосно информирана за разговорите на премиерот и лидер во оставка на СДСМ Зоран Заев со Африм Гаши за влезот на Алтернатива во Владата, изјави денеска министерот за надворешни работи и висоик функционер во ДУИ Бујар Османи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close