ПолитикаПолитички партии

ДС бара закажување на собраниска седница за измени на Изборниот закон за една изборна единица

Демократскиот сојуз бара Собранието во најбрз можен рок  да закаже пленарна седница, на која би се расправало за нивниот Предлог-закон за изменување и дополнување на Изборниот закон. Со измените, тие предлагаат Република Северна Македонија да биде една изборна единица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close