0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Д-р Кан: Дали фластерот ќе биде подобар од вакцината?

Според студија на истражувачи од Универзитетот во Квинсленд и Грифит во Австралија, вакцина која се аплицира преку фластер на кожата може да понуди подобра заштита од Ковид-19 отколку вакцините со игла.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close