0_Македонија.ПорталОпштество

ДРЗ: Ревизорскиот извештај за МАЛМЕД со низа забелешки и препораки

Државниот завод за ревизија го објави конечниот извештај за извршената ревизија на финансиските извештаи (за три сметки) заедно со ревизија на усогласеност на Агенцијата за лекови и медицински средства - МАЛМЕД за 2020 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close