0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Државјанство на Австрија добија двајца потомци на жртви на холокаустот од земјава

Австриската амбасада во Скопје соопшти дека првпат од 2019 година Амандманот на Законот за австриско државјанство е применет и во Северна Македонија за двајца потомци на жртви на нацистичките прогонства кои добија австриско државјанство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close