0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

Државно првенство во планинско трчање на Пелистер

Во тек се завршните подготовки за Државното првенство во планинско трчање, кое претстојниот викенд ќе се одржи во Националниот парк Пелистер.

Битола, 28 октомври 2021 (МИА) – Во тек се завршните подготовки за Државното првенство во планинско трчање, кое претстојниот викенд ќе се одржи во Националниот парк Пелистер.

Организатори на натпреварувањето, кое ќе се одвива во поединечна и екипна конкуренција, се Атлетската федерација и Здружението БОФ Битола.

Стартот на државното првенство во планинско трчање е закажан за в сабота во 11 часот пред Хотел „Молика“.ег/дма/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close