0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Државните обвинители во БиХ отвориле истраги против Милорад Додик, но засега не кажуваат за кои кривични дела

„Обвинителството на БиХ ја известува јавноста дека по приемот на првата (кривична) пријава формиран е предмет и за него е одреден обвинител, а и останатите пријави, исто така, се во обработка“, се наведува во соопштението на Обвинителството. Тоа значи дека обвинителите во моментов проверуваат дали има правна основа за кривично гонење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close