0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталОпштество

Државните архиви на Северна Македонија и Италија ќе соработуваат следните четири години

Со Договорот, кој се темели врз Меѓународниот етички кодекс на архивистите, усвоен во Пекинг во 1996 година од страна на Меѓународниот архивски совет, е опфатено унапредувањето на научно-историската и професионална соработка, реализирањето заеднички проекти, размената на експерти, како и унапредувањето на заемната меѓународна соработка во областа на архивистиката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close