0_Македонија.ПорталОпштество

Државните архиви на Северна Македонија и Италија ќе соработуваат следните четири години (КРГ)

Директорот на Државниот архив, Емил Крстески, и генералната директорка на Генералниот директорат на архивите на Италија, Ана Мариа Буѕи, во Рим потпишаа четиригодишен Договор за соработка меѓу овие две институции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close