0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаПолитика

Државата е целосно подготвена за стабилизирање на цените од енергетскиот шок во Европа, порача Заев

Премиерот Зоран Заев не очекува инфлацијата да надмине три отсто до крајот на годинава и вели дека државата е целосно подготвена за стабилизирање на цените од енергетскиот шок кој се случува во Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close