ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Драстично зголемена употребата на антидепресиви по објавената мобилизација во Русија

Продажбата на антидепресиви во руските аптеки се зголеми откако претседателот Владимир Путин на 21 септември објави делумна мобилизација на 300.000 резервисти, јави ТАСС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close