Дописници Свет

Драстичен пад на загадувањето во Брисел на денот без автомобили

Институтот за животна средина на Брисел денеска соопшти дека во текот на вчерашниот ден на најпрометните места во градот е констатиран пад од 92 отсто во споредба со просечен ден во седмицата на концентрацијата на честички НО2 (диоксид азот) и пад од 91 отсто за НО (моноксид азот).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close