0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Драмски театар – Скопје со „Моето име е Горан Стефановски“  на 67-то „Стеријино позорје“ во Нови Сад

По повеќегодишна пауза Драмски театар - Скопје се враќа на сцената на Српско народно позориште во Нови Сад со изведба на претставата во меѓународната програма „Кругови“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close