КултураКултура.Портал

Драмскиот театар од Ловеч гостува во Куманово

Во Националната установа Центар за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово, денеска во рамки на фестивалот „Денови на комедијата“ ќе гостува Драмскиот театар од град Ловеч, Република Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close