КултураКултура.Портал

До 30 јануари трае меѓународниот конкурс за поезија „Антево слово“

Меѓународниот конкурс за поезија во Сицилија, Италија „Антево слово 2021-2022“ ги информира заинтересираните автори дека остануваат уште десет дена до кога може да пратат свои стихови за учество и награда на поетската манифестација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close