БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

До 25 декември аплицирање за дополнителни директни плаќања сертифицирани како растително и сточарско органско производство и производство во преод

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ги информира сите земјоделци дека е во тек аплицирањето за дополнителни директни плаќања за растително и сточарско производство кои се сертифицирани како органско производство и производство во преод. Крајниот рок за поднесување на барања е до 25 декември и апликациите се доставуваат со логирање на веб страна на АФПЗРР „директни плаќања е – барање“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close