0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

До 14 часот излезноста на изборите за Бундестагот изнесувала 36,5 отсто

Одѕивот на парламентарните избори во Германија изнесувал 36,5 отсто до 14 часот, наспроти 41,1 процент пред четири години. Релевантните податоци се обезбедени од Федералната изборна комисија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close