0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

До Собранието доставен предлогот за состав на нова влада, пленарната седница в сабота

Мандатарот на новата влада Димитар Ковачевски денеска го достави Предлогот за состав на нова влада и Предлог-програмата за работа на владата до претседателот на Собранието, Талат Џафери.  Седницата на која ќе се избира новата влада, како што најавил Џафери на денешната средба со мандатарот Ковачевски, треба да се одржи во сабота, на 15 јануари, со почеток од 11 часот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close