0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВременска прогноза

До понеделник сончево и топло, од вторник посвежо и дожд

До понеделник ќе преовладува претежно сончево и топло време со температури до 33 степени, соопшти УХМР.

Скопје, 25 септември 2021 (МИА) – До понеделник ќе преовладува претежно сончево и топло време со температури до 33 степени, соопшти УХМР.

Од вторник ќе настапи значителна промена на времето. Ќе преовладува претежно облачно и свежо време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Дневните температури значително ќе опаднат и ќе бидат под просекот за овој период од годината.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close