0_Македонија.ПорталВременска прогнозаОпштество

До петок сончево и топло, за викендот дожд и ветер

До петок ќе се задржи стабилно и релативно топло време. По котлините и речните долини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност, најизразени утре наутро, информира УХМР.

Скопје, 20 октомври 2021 (МИА) – До петок ќе се задржи стабилно и релативно топло време. По котлините и речните долини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност, најизразени утре наутро, информира УХМР.

Во сабота ќе има повремен дожд претежно во западните делови, а во недела со врнежите од дожд ќе дува и засилен северозападен ветер. Дневната температура од недела ќе биде пониска.

Back to top button
Close
Close