0_Македонија.ПорталОпштество

До крајот на јануари се замрзнуваат цените на основните прехранбени производи

На предлог на Министерството за економија, Владата на денешната седница донесе одлука до крајот на јануари 2022 година да се замрзнат цените на основните прехранбени производи како од  1 декември 2021 година во трговијата на големо и трговијата на мало.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close