0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

До крајот на годината пристигнуваат уште 27 лесни оклопни возила за Армијата

Набавката на лесните оклопни возила е еден од осумте клучни проекти за вооружување на Армијата, рече министерката за одбрана Славјанка Петровска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close