0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерВидео изјаваЕкономијаМакедонија.Слајдер

До Владата ќе биде доставена првично скенираната документација за филмски студија во Скопје

Министерството за транспорт и врски првично ги разгледало документите за проектот  за изградба на филмски студија  во Општина Карпош и во текот на денов или утре ќе ја информира Владата за утврдената состојба. Ќе има координација и со општината за да се утврди јасна слика за состојбата на терен  во однос на евентуални кориснички права.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close