ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Дојче Веле ја прекина соработката со јорданска телевизија поради антиизраелски и антисемитски содржини

Германската меѓународна медиумска куќа Дојче веле (ДВ) денеска објави дека ја прекинува соработката со јорданскиот партнер Роја ТВ поради антиизраелски и антисемитски содржини и карикатури на социјалните мрежи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close