0_Web_АктуелноБизнис.СлајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Дојче веле: И Германија во ценовен шок, до кога ќе поскапуваат горивата

Цените на горивата растат со месеци и ја поттикнуваат инфлацијата. За 12 месеци, нафтата за потребите на домаќинствата порасна за дури 76,5 отсто, а горивата - за речиси 30 проценти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close