0_Web_АктуелноБалканДописници Свет

Дојавите за бомби во белградските училишта ќе бидат окарактеризирани како терористички акт

Денешните дојави за бомби во 97 основни и средни училишта во Белград најверојатно ќе бидат окарактеризирани како терористички акт, поради што за овој случај ќе биде надлежно Обвинителството за организиран криминал

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close