БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Доставен амандман во грчкиот Парламент за јавно објавување на имињата на бизнисите кои ги прекршуваат Ковид мерките

Во грчкиот Парламент доставен е амандман што предвидува јавно објавување на трговските имиња на компаниите и бизнисите кои ги прекршиле мерките воведени за спречување на ширењето на Ковид-19 и им била изречена соодветна казна, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close