0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Досега 185 450 ковид дијагностицирани, нови правила за влез во Швајцарија, Белгија и Австрија

Останува ризична состојбата со Ковид-19 во државата. Вчера беа регистрирани нови 557 случаи, а повторно најмногу активни има во главниот град. Активни се 12 984 случаи. Поради големиот број на заболени, Швајцарија, Белгија и Австрија имаат нови КОВИД-19 правила за патници кои влегуваат во нивните земји.

Back to top button
Close
Close