БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Дополнителни мерки за невакцинираните во Грција, речиси секаде пристап само со негативен тест

За сите невакцинирани во Грција, од сабота, негативен рапид или ПЦР тест ќе биде задолжителен речиси за секаде, односно за влез во банки, продавници, јавни служби, места за забава итн, граѓаните кои не се вакцинирани ќе треба претходно да се тестираат, согласно новите мерки кои попладнево ги соопшти министерот за здравство на Грција Танос Плеврис, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close