БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Дополнителни 15 дена за апликации за набавка на системи за наводнување, за инвестиции во бунари и зафати на површински води

За 15 дена се продолжува рокот за поднесување апликации за набавка на системи за наводнување, за инвестиции во бунари и зафати на површинска вода, информира Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој (АФПЗРР). Новиот краен рок за аплицирање е 11.02.2022 година (петок).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close