БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Донев на средба со делегација на ПССЕ: Изборите во Бугарија ќе бидат фер и транспарентни

Денешните парламентарни избори во Бугарија ќе бидат организирани според највисоките меѓународни стандарди, изјави техничкиот бугарски премиер Галаб Донев на средбата со делегацијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа, соопшти прес-центарот на бугарската Влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close