Дописници МКДОпштински вести

Донација за санирање на оштетениот кров од невремето во детската градинка „Весели цветови” во Делчево

Се санира кровот на детската градинка „Весели цветови“ што беше оштетен во невремето што минатиот месец го зафати Делчево. Санацијата, како што информираа од градинката, се реализира со донација од општествено одговорна компанија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close