Општество

Донација за доброволните противпожарни друштва во РС Македонија

Компанијата Армор Плус ДОО Скопје во соработка со Амбасадата на Република Хрватска и Хрватскиот деловен клуб во Скопје, донираше над 200 комбинезони за шумски пожари за доброволните противпожарни друштва во Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close