Општество

Донација за Дневниот центар за лица со церебрална парализа Капиштец

Амбасадорот на Суверениот Воен Ред на Малта во Република Северна Македонија, Франческо Саверио Џуисти денеска донираше компресор за дезинфекција и три инвалидски колички на Дневниот центар за лица со церебрална парализа Капиштец при ЈУ Меѓуопштински Центар за социјална работа на Град Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close