0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Донација во вредност од 38.185 евра за Универзитетската клиника за максилофацијална хирургија

Во Амбасадата на Јапонија во земјава денеска јапонскиот амбасадор Хиронори Севада и директорката на Универзитетската клиника за максилофацијална хирургија Даница Поповиќ Моневска потпишаа договор за грант во вредност од 38.185 евра, со што ќе се набави интероперативен невромониторинг систем кој ќе обезбеди попрецизни и побезбедни здравствени услуги за пациентите при операција на лицето, вилицата и вратот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close