СпортФудбал

Доменико Тедеско е нов тренер на Лајпциг

Поранешниот тренер на Шалке, Доменико Тедеско, го замени тренерското столче на Џеси Марш во Ред Бул Лајпциг, кој си замина од клубот по серија загуби.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close