0_Спорт.ПорталОстанатоСпортСпорт.Слајдер

Домаќинот Финска прв финалист на СП во хокеј на мраз

Во финалето на Светското првенство од елитната група во хокеј на мраз пласман први обезбедија хокеарите на Финска, откако домашната репрезентација триумфираше во полуфиналето над САД со 4-3 (1-1, 2-1, 1-1).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close