БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Документ за Ковид-19 задолжителен за студентите и универзитетските професори во Грција

Под здравствени протоколи, со задолжителен документ за Ковид-19, како за студентите, така и за професорите, со физичко присуство, по повеќе од 18 месеци ќе се отворат универзитетите во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close