БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Документи за развод, крштенка, пренос на недвижнини ќе се вадат онлајн во Грција

Документи за крштенка, развод, пренос на недвижнини, отпочнување сопствен бизнис, се дел од новите дигитални услуги за Грците што ги подготвува Министерството за дигитална политика на Грција, објави грчката новинска агенција АНА-МПА, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close