0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Доколку САД одбијат да ги испорачаат авионите Ф-16, Турција ќе се сврти кон руските Су-35 и Су-57

Ако САД не го одобрат договорот за набавка на авионите Ф-16, по затегнатата ситуација со исклучувањето од програмата за развој на моделот Ф-35, Турција нема да остане без алтернативи. Во секое време повторно може да се отвори прашањето за авионите  Су-35 и Су-57, рече Демир за турскиот ТВ канал НТВ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close