Дописници МКДОпштински вести

Дождовите ја заматија водата во Крушево, ако се пие, да се преврива

Обилните дождови последното деноноќие ја заматија водата во крушевскиот водовод. Од јавното-комунално претпријатие „Комуна“ предупредуваат и апелираат да не се пие, а доколку се користи за пиење, да се преврива.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close