ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Додон: Обвинението против мене претставува политички прогон

Поранешниот претседател на Молдавија, Игор Додон, против кој е покренато обвинение по четири точки, изјави дека случајот против него претставува политички прогон исцениран од актуелната претседателка Маја Санду.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close