БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Додик: Политичките актери во РС ќе разговараат за молбата на Вучиќ за враќање во институциите на БиХ

За нас е важна грижата што ја покажува претседателот Вучиќ и го разбираме контекстот во кој беше кажано. Ќе разговарам во Бања Лука со партнерите од власта и опозицијата. Вучиќ, исто така, изрази желба да види други актери во Република Српска и да разговора за тоа. Тоа ќе се случи во следните денови, рече Додик, кој денеска во Белград се сретна со српскиот претседател.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close