0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Додик: Изетбеговиќ со својата остра реторика БиХ ја носи кон распад

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, денеска изјави дека лидерот на Партијата за демократска акција (СДА), Бакир Изетбеговиќ, се почесто користи остра реторика во своите јавни настапи, со што отвора фронтови против Република Српска, но и соседните земји, Србија и Хрватска, а неодамна и кон Црна Гора.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close