БалканБалкан.Портал

Додик: Во случај на западни санкции очекувам помош од Кина и Русија

Членот на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик изјави дека нема да се откаже од сепаратистичките планови за Република Српска дури и под закана од западни санкции, а доколку бидат воведени, очекува Русија и Кина да му помогнат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close