0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Додик: БиХ е неуспешен проект, треба да се разделиме на цивилизиран начин

Српскиот член на претседателството на БиХ, Милорад Додик изјави за шпанскиот весник „Ел Мундо“ дека БиХ „е неуспешен проект“ и дека најдобро решение за земјата е „Бошњаците, Србите и Хрватите да се разделат на цивилизиран начин“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close