КултураКултура.ПорталОпштество

Доделување на наградите од конкурсот по повод 100 години од раѓањето на Блаже Конески

Во Клубот на пратениците во Скопје денеска ќе бидат доделени наградите на победниците на Конкурсот за ученици од основното образование инспирирани од делата на Блаже Конески.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close