0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Доделувањето на Нобеловата награда за мир за 2021 година ќе биде со лично присуство во Осло

„На свеченоста ќе бидат присутни двајцата годинашни добитници на Нобеловата награда за мир, Марија Реса и Дмитриј Муратов, како и претставник на минатогодишниот лауреат - Светската програма за храна“, напиша во пораката испратена по електронска пошта, Олав Њолстад, секретар на норвешкиот Нобелов комитет, пренесоа француските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close