Оригинални текстови

Доделени 30 гранта во рамките на регионалниот проект „Унапредување на родовата еднаквост во процесот на пристапување во ЕУ”

Како дел од регионалниот проект „Унапредување на родовата еднаквост во процесот на пристапување во ЕУ”, Реактор -Истражување во акција и имплементирачките партнеридоделија вкупно 30 грантови на граѓански организации (ГО) од 6 земји (Северна Македонија,Албанија, Косово, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина), во износ од 409.744 евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close